Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-12-2020 13:46   Güncelleme : 12-12-2020 13:59

OTOGARDA KAPI POLEMİĞİ DEVAM EDİYOR

OTOGARDA KAPI POLEMİĞİ DEVAM EDİYOR

Otogarda yazıhane işletmecisi Naim Bayırbaşı, geçtiğimiz günlerde CHP İlçe Başkanı’na kıyak yapıldığı yönündeki iddiasının ardından belediye yetkililerince yapılan açıklamanın gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Naim Bayırbaşı açıklamasında “Yaptığım açıklamalara cevap olarak Bozüyük Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, ‘Otogardaki giriş çıkış, peron ve çevre düzenlemeleri Ulaştırma Bakanlığı'nın yazıları ve ilgili mevzuat çerçevesinde düzenlenmiş, bu çalışmalar Mayıs 2020'den önce bitirilmiştir. İçerideki bilet satış yerleri 7 Ekim 2020'de yeniden açık ihaleye çıkarılmış ve her firma dilediği yeri kiralamıştır’ denilmiştir. Yapılan bu açıklama gerçeği yansıtmamaktadır.

Bozüyük Belediyesinden bu açıklamayı kim yapmış bilmiyorum ama Ulaştırma Bakanlığı’nın yazısında giriş kapısı tek olacak veya malum yerden olacak diye mevzuat çerçevesinde bişey yazmıyor. Sadece peronların ve otogar çevresinin tel örgüyle kapanması ve mevcut giriş yerlerinde güvenlik sebebiyle x-ray bagaj arama cihazlarının bulunmasını istemişlerdir. Koyduğunuz cihaz zaten şu anda pasif haldedir. Madem Ulaştırma Bakanlığı tek kapı istedi, belgelerini kamuoyuyla paylaşırsanız biz de öğrenmiş oluruz. 7 Ekim 2020 günü ihaleye çıkan otogardaki iş yerlerinde herkes 7 yıldır kendi yerinde hizmet veriyor. İhale öncesinde kimse kimsenin yerine girmeyecek diye otogar esnafları olarak aramızda konuşma yapılmıştır” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
BARİYERLERE OK GİBİ SAPLANDI
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Bekçi Maaşları