Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-07-2020 15:55   Güncelleme : 14-07-2020 15:55

VATANDAŞI AZARLAYAN KAYMAKAMA ÖDÜL GİBİ ATAMA

VATANDAŞI AZARLAYAN KAYMAKAMA ÖDÜL GİBİ ATAMA

VATANDAŞA "TERBİYESİZLİK YAPMA LAN" DİYEN BÜROKRATA ÖDÜL GİBİ ATAMA 

Ilgın'da Kaymakam vatandaşa ‘Terbiyesizlik yapma lan’ deyince ortalık karıştı, Kaymakam yuhalanarak köyden ayrılmıştı. Bu Kaymakam dün görevden alınırken, bugün Bilecik Vali Yardımcılığı görevine atandı.

Türkiye Kömür İşletmelerinin ruhsatlandırdığı alandaki çalışmalara engel olan Ilgın ilçesi Çavuşçugöl Mahallesi’nin bir kısım sakinleri, 11 Temmuz 2020 sabahı tedbir alan kolluk kuvvetlerine mukavemet göstererek iki kolluk personelini yaralamıştı.

11 Temmuz 2020 günü öğleden sonra Ilgın Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu, mahalle sakinleri ile toplantı yapmış, toplantı esnasında mahalle sakinlerinden bazıları topluluğu galeyana getirerek Devlet temsilcisine gösterilmemesi gereken tavır ve sözler sarf etmişlerdir. Bu tahrikler karşısında istenmeyen bir söz Kaymakam Kadiroğlu tarafından sarf edilmişti. Konya Ilgın'da Kaymakam vatandaşa ‘Terbiyesizlik yapma lan’ deyince ortalık karıştı, Kaymakam yuhalanarak köyden ayrılmıştı.

DÜN GÖREVDEN ALINDI, BUGÜN BİLECİK VALİ YARDIMCILIĞINA ATANDI
Konya Valiliği, Ilgın ilçesi Çavuşcugöl Mahallesi'nde, bölge sakinlerinden bir vatandaşa ‘Terbiyesizlik yapma lan’ diyerek azarlayan Ilgın Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu’nun Valilik emrine alındığını duyurdu. Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada, “İstenmeyen bu hadiseden sonra Ilgın Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu, Konya Valiliği emrine alınmıştır. Konya Vali Yardımcısı Mehmet Aydın ise geçici olarak Ilgın Kaymakamı olarak görevlendirilmiştir” denildi. Bugün ise, Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararlarına göre, bugün birçok Kaymakam ve Vali yardımcılığı ataması yapılırken, bunların arasında vatandaşa hakaret eden Yunus Fatih Kadiroğlu’nun da bulunduğu görüldü. Dün görevden alınanın Kadiroğlu'nun, Bilecik Vali Yardımcılığı görevine atanması dikkat çekti.

KAYNAK: SÖZCÜ GAZETESİ

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
BARİYERLERE OK GİBİ SAPLANDI
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Bekçi Maaşları