Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-07-2020 19:15   Güncelleme : 11-07-2020 20:41

FETHİN SEMBOLÜ AYASOFYA TEKRAR MÜMİNLERLE BULUŞTU

FETHİN SEMBOLÜ AYASOFYA TEKRAR MÜMİNLERLE BULUŞTU

Bozüyük AK Parti İlçe Başkanlığı tarafından Ayasofya'nın yeniden cami olarak kabul edilmesi ve ibadete açılması nedeniyle basın açıklaması düzenlendi. Devamında vatandaşlara lokum ikramında bulunuldu.

Başkan Hüsnü Ersoy yaptığı açıklamada "Kıymetli Bozüyüklü hemşehrilerimiz çok saygıdeğer AK PARTİ teşkilat mensupları 

Bugün nicelerimizin hayalini kurduğu çağ açıp çağ kapatan bir siyasi ve sosyolojik etkiye sahip gözbebeğimiz İstanbul’un fethinin nişanesi Ayasofya’nın 86 yıl aradan sonra tekrar ibadete açılışının coşku, sevinç ve gururunu yaşıyoruz. Liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın azim ve kararlılığı ile aziz milletimizin samimi destekleriyle fethin sembolü Ayasofya tekrar müminlerle buluşacak.
Asli fonksiyonu ve Sultan Fatih’in vakfiye amacı camii olarak kıyamete kadar Mabedimiz olacaktır. Ayasofya’nın tekrar ibadete açılması Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin iradesi Türk milletinin talebi ve yüce Türk yargısının takdirleriyle gerçekleşmiştir. Hayatımızın her alanında olduğu gibi bu konuda da milli duruş ve milli yaklaşımlarla önümüze çıkan her engeli nasıl bertaraf edebileceğinizi tüm dünyaya bir kez daha gösterdik. AK PARTİ Bozüyük İlçe Teşkilatı olarak Ayasofya’nın tekrar cami olarak açılmasının milletimize ve alemi İslam’a hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Haktan niyaz ediyoruz. Kararın alınması ve tatbikinde emeği geçenlere başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere şükranlarımızı tevdi ediyoruz. Bizleri bu mutlu günü yaşatan Cenab-I Hakk’a hamd ile niyazda bulunuyoruz.“dedi.


Programa İlçe Başkanı Hüsnü Ersoy ile birlikte İl Genel Meclis üyeleri, bazı belediye meclisi üyeleri, yönetim kurulu üyeleri, kadın ve gençlik kolları üyeleri katıldı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
BARİYERLERE OK GİBİ SAPLANDI
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Bekçi Maaşları