Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-06-2020 13:33   Güncelleme : 04-06-2020 13:38

KÖY KONUT PROJESİNE YOĞUN TALEP

KÖY KONUT PROJESİNE YOĞUN TALEP

Bozüyük ilçesine bağlı köylerde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen Köy Konut Projesiyle ilgili olarak taleplerin toplanılması işlemi sona erdi. 27 Mayıs tarihinden itibaren başlanılan talep toplama işleminin ardından çevre il ve ilçelerde yaşayan köylülerin köy konut projesine yoğun taleplerinin olduğu görüldü.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne gönderilmek üzere köy muhtarlarınca toplanılan konut talepleri İlçe Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürlüğüne teslim edildi. Toplam 44 köyde binlerce vatandaşın köy konut projesinden faydalanmak için müracatta bulunduğu belirtildi.


Yıllar önce çeşitli nedenlerle köyünden ayrılmak durumunda kalmış vatandaşların yeniden ata yurduna dönüş için büyük bir fırsat olarak değerlendirdiği proje ile ilgili gelişmelerin önümüzdeki süreçte taleplere göre şekilleneceği kaydedildi. Köylerde hane sahiplerinin vefatı sonrasında kardeşler arasında miras paylaşımında yaşanan anlaşmazlıklar nedeniyle kaderine terk edilen konutlar yok olmaya yüz tutmuştu. Köy konut projesinin gerçekleşmesi halinde bu durumdaki köy fertlerine bir umut olması bekleniyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
BARİYERLERE OK GİBİ SAPLANDI
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Bekçi Maaşları