Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-11-2019 12:45   Güncelleme : 23-11-2019 17:28

BİLECİK VE BOZÜYÜK’E DE TARIM KREDİ MARKETLERİ AÇILACAK

BİLECİK VE BOZÜYÜK’E DE TARIM KREDİ MARKETLERİ AÇILACAK

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, tarımsal girdileri çiftçiye sağlamalarının yanı sıra çiftçinin ürettiği ürünleri de tüketiciye ulaştırmak için tüm Türkiye’de uygulamaya koydukları perakende mağazaları açma noktasında Bilecik ve Bozüyük’te de çalışmalara başlandığını söyledi.

Marketler için Bilecik ve Bozüyük’te yer tespiti noktasında araştırmaların sürdüğünü aktaran Tarım Kredi Kooperatifi Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, perakende mağazaları kurmanın amacının aşırı fiyatlardan tüketicinin korunmasına yönelik olduğunu belirtti. Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürü Fahrettin Poyraz ilimizde Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından hayata geçirilecek olan ceviz üretimini yaygınlaştırma projesinin protokolüne katılım sağladı. İl Özel İdaresi toplantı salonunda düzenlenen protokol töreninde Fahrettin Poyraz Tarım Kredi Kooperatifleri perakende mağazaları hakkında konuşma yaptı.

“Tüketiciye yönelik sorumluluklarımızı arttırmak istiyoruz.

Tarım Kredi Kooperatifleri bildiğiniz gibi Türkiye'de üreticilerin tarımsal girdilerin sağlama noktasında bir misyon olarak bunu yıllardır yapıyor. Ama özellikle yakın zamanda tüketici tarafında da sorumluluklarımızı arttırmak istiyoruz. Bu bağlamda da Tarım Kredi iştiraklerinden Tarım Kredi marketleri olarak büyükşehirlerden başlamak üzere buralarda marketler açmak istiyoruz. Özellikle bu marketlerde D2 hedefimiz var Bir taraftan fiyat regülasyonu dediğimiz yani bazı ürünlerin fiyatlarının aşırı artmasına yönelik tüketicilerimizin mağdur olmasını önlemek için makul fiyatlarda Bu ürünlerin satışını gerçekleştireceğiz. Ama aynı zamanda sadece fiyat regülasyonu değil kalite regülasyonunu da bu anlamda hedefliyoruz. Çünkü şu anda gıda konusu özellikle bu hileli gıdalar da çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğini sadece kar hırsı ile ipotek altına almaya çalışan bir takım kötü niyetli işletmelere, firmalara ve üreticilere karşı bizim de bu anlamda piyasada özellikle bu kalite regülasyonu anlamında piyasada bir kalite getirmek istiyoruz. Dolayısıyla bu amaçla da başta büyükşehirlerden başlamak üzere Market sayısını arttırmak istiyoruz. Ama her köşe başında bir market açalım anlayışı ile hareket etmeyeceğiz. Çünkü şu anda piyasada var olan aktörlerle rekabet içinde olalım gibi bir anlayışımız yok. Bilecik ve Bozüyük'e de birer tane market açmak istiyoruz temel mantığımız uygun ölçekte Türkiye'de toplamda sayısı 400-500 olan bir market sayısı olacak. Uygun ölçekte uygun sayıda Market açmak istiyoruz. Tabii ki kendi Bilecik’imize ve Bozüyük’ümüzede birer tane market açmak istiyoruz. Arkadaşlarımız buralarda yer konusunda incelemede bulundular. Buraya ilişkin birkaç yere baktık arkadaşlarımız uygun olan yerlere hangileri ise o noktada bir çalışmalarımız da olacak ifadelerine yer verdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
Metin zayim 1 yıl önce
Allah razı olsun süper olur müdürüm
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
BARİYERLERE OK GİBİ SAPLANDI
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Bekçi Maaşları