Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-10-2019 14:40   Güncelleme : 27-10-2019 14:49

TALEBİMİZ SONUÇSUZ KALDI

TALEBİMİZ SONUÇSUZ KALDI

Bozüyük AK Parti İlçe Başkanı Hüsnü Ersoy, Barış Pınarı Harekatı’na destek olmak amacıyla belediye meclisinin olağanüstü toplanması yönündeki talebinin Belediye Başkanı M. Talat Bakkalcıoğlu tarafından yok sayıldığını söyledi. Bu talebe MHP ve İYİ Parti meclis gruplarının da destek vermesine rağmen CHP İlçe Başkanı tarafından Belediye Başkanı’na iletilen taleplerinin sonuçsuz kaldığını kaydetti.

İlçe Başkanı Hüsnü Ersoy yaptığı açıklamada “AK Parti olarak daima milletin ve devletinin yanında konumlanan, millete ve devlete hizmetkar olma misyonunu benimsemiş, güçlünün haklı olduğu değil haklının güçlü olduğu anlayışına sahip, Aziz Milletimiz için birçok hizmette bulunma şerefine ulaşmış ve bu ülke için, millet için kim olursa olsun doğru ve güzel eserler ortaya koymuş herkesin destekçisi olma gayreti içindeyiz.
Çok kıymetli Bozüyüklüler; Hepimizin bildiği üzere en uzun kara sınırımız olan Suriye’de 2011 yılından bugüne, Suriye’nin mazlum haklarını ve bizleri mağdur eden, üzen bir iç karışıklık var. Uluslararası bir mesele haline gelen, en çok da Türkiye Cumhuriyeti’ni etkileyen bu hadise, Devletimizin hergün farklı önlemler almasını gerektiren, bazen Fırat Kalkanı ve Afrin Operasyonu gibi fiili müdahalelerde bulunma zaruriyetini doğuran, Türk Devleti’nin bekasını tehdit eden bir duruma evrilmiştir.
Bölgede Suriye Devlet otoritesinin olmayışını pkk-pyd terör örgütünü sınır bölgemizde sözde bir terör devleti kurmak konusunda cesaretlendirmiştir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Devletimiz her platformda bu durumu dile getirmiş ve buna Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak izin vermeyeceklerini beyan etmişlerdir. Bu kararlı duruşun en büyük destekçisi de tabi ki aziz milletimiz ve sağduyulu diğer ülkelerin kamuoyları olmuştur.
Bu kararlılık ve zaruriyetle pkk-pyd terör örgütünün hamisi ABD’nin tüm itirazlarına rağmen, Türk Ordusu 7 Ekim 2019 tarihinde, bölgeye huzur getirecek, Türkiye Cumhuriyeti’ne yönelmiş terör tehditini ortadan kaldıracak, ülkemizde bulunan Suriyeli kardeşlerimizin ülkelerine dönmesi için gerekli güvenli bölgeyi tesis edecek Barış Pınarı Harekatını başlatmıştır.
Türk Milleti’nin büyük desteğiyle başlayan ve icra edilen Barış Pınarı Harekatı çok kısa sürede Türk Ordusu ve Türkiye’nin destekleriyle sahada bulunan Suriye Milli Ordusunun adeta destan yazdığı bir operasyon haline gelmiştir. Bu harekat esnasında gayrimilli bazı unsurların cılız karşı duruşlarına rağmen Türk Milleti’nin kararlı duruşu kısa sürede harekatta lehimize sonuçlar almamızı sağlamıştır. Barış Pınarı Harekatında, Türk Silâhlı Kuvvetlerimiz’in 7 şehidi bulunmaktadır. 95 Mehmetçiğimiz yaralanmıştır. Suriye Millî Ordusu’nun 96 şehidi, 374 yaralısı bulunmaktadır. Ayrıca pkk-pydnin terör saldırıları sonucu bölgede yaşayan 20 sivil şehidimiz, 187 sivil yaralımız bulunmaktadır. Cenab-ı Hakk tüm şehidlerimizin şehadetini kabul eylesin, gazilerimize de acil şifalar versin.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde teröre karşı yapılan bu müdahale kısa sürede, diplomasi zaferiyle de taçlandırılmıştır.
Barışpınarı Harekatının icrası sırasında bildiğiniz gibi ilçemize de şehit ateşi düşmüş, P.Uzm.Çvş.Abdülhamid Bilgen kardeşimiz, pkk-pyd’nin kalleş bir saldırısı sonucu şehid olmuştur. Allah yakınlarına sabırlar versin ilçemizin ve ülkemizin başı sağolsun.
Bu kritik süreçleri yaşadığımız, ulusal güvenliğimiz için Türk Ordusunun seferde olduğu bir dönemde, bizler de tüm siyasi saiklerden uzak, yerelde de yek vücut olduğumuzu göstermek adına, demokrasinin yerelde en güzel şekilde tecelli ettiği belediye meclisini Barış Pınarı Harekatına ortak bir deklarasyonla desteğimizi göstermek adına olağanüstü toplantı yapmaya davet ettik. Bu davet şahsım tarafından, Bozüyük Belediye Meclisinde grubu bulunan tüm siyasi parti ilçe başkanlarına 15.10.2019 tarihinde yapıldı. Bu çağrı herhangi bir siyasi nitelik kazanmaması için basın veya sosyal medya üzerinden özellikle yapılmadı. Siyasi partilerin ilçe başkanları bizzat aranarak böyle bir birliktelik örneğini kamuoyumuzda sergileme talebimiz iletildi. Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, İyi Parti ilçe başkanlarını bizzat arayarak tek gündem maddeli Barış Pınarı Harekatını destekleyici bir deklerasyonla Bozüyük Belediye Başkanı’nın Belediye Meclisimizi Olağanüstü toplamasını teklif ettim. Çağrımıza milli bir duruşla destek veren Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Sayın Hakan Şankaya ve İYİ Parti İlçe Başkanı Sayın Yusuf Çırak’a buradan teşekkür etmek istiyorum.
Belediye meclislerini olağanüstü toplama yetkisi bildiğiniz üzere sadece Belediye Başkanlarının yetkisinde olan bir durumdur. CHP İlçe Başkanı İhsan Esel bu talebi derhal Belediye Başkanı Sayın Mehmet Talat Bakkalcıoğlu’na ileteceğini ve dönüş yapacağını bildirmiş, aradan geçen 11 güne rağmen böyle bir milli mesele ile ilgili bir toplantı yapılamamıştır. Bu durum bizleri üzmüş, ortak paydanın vatan olduğu dönemlerde kendiliğinden oluşan toplumsal mutabakata belediye meclisi olarak katkı verememiş olmak derinden yaralamıştır.
Bu yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, hiçbir siyasi çıkar gözetmeksizin, aziz milletimizin yararına gördüğümüz tüm çalışmaları, bizler AK Parti İlçe Teşkilatı olarak destekledik, desteklemeye devam edeceğiz.
Siyasette pozisyonumuz Türk milletinin hadimi olmaktır.
Liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bu ülkeye ve millete sevdası, bizlere en büyük motivasyonu sağlamakta, onun bu cesur ve fedakar duruşu aziz Türk milletine her zaman hakettiği özgüveni vermektedir.
Bu duygu ve düşüncelerle tarihi boyunca özgürlüğü için, adalet için her türlü bedeli ödemekten çekinmeyen aziz milletimizi selamlıyor, bu uğurda can veren tüm şehidlerimiz rahmetle yadediyorum. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” dedi.

27.10.2019 00:23:50 TSI
NNNN

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
BARİYERLERE OK GİBİ SAPLANDI
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Bekçi Maaşları