Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-08-2019 17:40   Güncelleme : 30-08-2019 17:40

BOZÜYÜK'TE ZAFER BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

BOZÜYÜK'TE ZAFER BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97. yıl dönümü Bozüyük'te düzenlenen törenlerle coşku ile kutlandı.bzy_2704-(1).jpg
Protokol mensupları tarafından Atatürk Anıt’ına çelenk sunulması ile başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. Törende Türk Silahlı Kuvvetleri Adına Konuşan Gazi Piyade Kıdemli Başçavuş Polat Katırancı; Savaşın gidişatı ve zaferin kazanılması ile ilgili bilgi vererek “Binbir güçlükle kazandığımız kutlu zaferin 97. yıl dönümünü kutlamanın haklı gururu yaşıyoruz, işgal kuvvetleri karşısında Türk Ordusu'nun ortaya koyduğu zafer mücadelesi her anıyla eşsiz bir şekilde tasarlanmıştır. 1. Dünya Savaşı sonrasında Mondros Mütarekesi imzalanmış, 1000 yıldır yurt edindiğimiz topraklar o dönemin büyük devletleri ve onların maşaları tarafından işgal edilmiş Sevr Antlaşması ulusumuza dayatılmıştır. İşte böylesine umutsuz görünen bir zamanda dünyada eşine az rastlanır bir mücadele azmi ile Mustafa Kemal Paşa ve onun dava arkadaşları bağımsızlık meşalesini yakarak, ya istiklal ya ölüm parolası ile bu mücadeleye başlamışlardır. Milletimiz özellikle Sakarya Meydan Muharebesi ile kanının son damlasına kadar mücadele edeceğini ispatlamıştır Mustafa Kemal Paşa'nın Başkomutanlığı altındaki ordularımız Afyon mevzilerini 3 günde geçerek düşmana son darbeyi vurmuş ve 9 Eylül’de düşman denize dökülmüştür” diyerek tüm milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı ve başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi saygı ile andıklarını belirtti.

bzy_2793.jpg
Konuşmanın ardından öğrencilerin okuduğu şiirler ile devam eden törende Halk Eğitimi Merkezi müzik eğitmenleri tarafından kahramanlık türküleri seslendirildi. Cumhuriyet Meydanı’ndaki törenler Halk Eğitimi Merkezi Halk Oyunları Ekibi tarafından sunulan folklor gösterisinin devamında yapılan geçit töreni ile sona erdi.

Törene, Kaymakam Hasan Yaman, CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Çepni, Garnizon Komutanı Bkm. Yzb. Murat Günhan, Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Serkan Aktay, İlçe Emniyet Müdürü Hakkı Güner, Kent Konseyi Başkanı Nurettin Oydu, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler, Şehit ve Gazi aileleri, sivil toplum kuruluşları ile vatandaşlar katıldı.

 

Kaynak: BOZÜYÜK'TE ZAFER COŞKUSU

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
BARİYERLERE OK GİBİ SAPLANDI
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Bekçi Maaşları