Advert
EKONOMİ
Giriş Tarihi : 26-07-2019 23:04   Güncelleme : 26-07-2019 23:04

FINDIK FİYATLARI NE KADAR OLDU?

Fındık bu yıl ne kadar olacak? 2019 yılında fındığa ne kadar zam yapılacak? Fındık fiyatları

FINDIK FİYATLARI NE KADAR OLDU?

Ordu-Giresun arasında bulunan fındık bahçesinde basın mensuplarına açıklama yapan CHP Heyeti, fındıkta yeni sezonun açılmasına az bir süre kala hükümete seslendi. CHP milletvekilleri ve il, ilçe yönetimleri adına ortak basın açıklamasını okuyan CHP Giresun İl Başkanı Fikri Bilge, fındık üreticisinin umutsuzluk, çaresizlik ve belirsizlik içerisinde olduğunu belirtti. Heyet üyeleri, TMO tarafından bir an önce fındık fiyatının açıklanması gerektiğini, fiyatında en az 20 lira olması gerektiğini söyledi.

AK Parti hükümetinin geçtiğimiz sezon verilen tüm sözlere rağmen fındık fiyatlarını hamsi sezonunda yani kasım ayında açıkladığını belirten CHP Giresun İl Başkanı Fikri Bilge; “Poz vermeyin, fiyat verin” dedi.

Fındık üreticileri zarara uğratılmıştır. Fiskobirlik’i piyasadan çekip Tarım Mahsülleri Ofisi geldiği süreden bu yana üreticinin sorunları katlanarak arttığını ve üreticinin zarara uğratıldığını belirten CHP İl Başkanı Fikret Bilge; “Türkiye 2019 yılı fındık sezonuna stoksuz girmektedir. Tarım Mahsülleri Ofisi depolarında bulunan son stok fındığı 18 liradan satmış, ancak geçtiğimiz hafta içinde fiyatlar birdenbire 12 liraya düşmüştür. Fındık çürük, fındığın nem oranı yüksek, fındıkta alfatoksin var, rekolte çok yüksek gibi bahaneler üreterek fındığı üreticiden bedava almaya çalışıyor” dedi.

(BSHA – Ekonomi Servisi)

BAŞKAN ERDOĞAN 2019 FINDIK FİYATLARINI AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan fındık alım fiyatlarını açıkladı. Toprak Mahsülleri Ofisi'ne hasat döneminden fındık alımı için görev verme kararı aldıklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu yıl fındıkta 700 bin ton rekolte bekleniyor. Yüzde 50 randıman esasına göre Giresun kaliteli kabuklu fındık içi taban fiyatı 17 TL, levant kaliteli kabuklu fındık için taban fiyat 16. 50 TL olarak belirlendi. Buna kilogram balına yaklaşık 2 TL olan mazot ve gübre desteği ile alan bazlı destek de eklenecek. Böylece fiyatlar 19 TL ve 18.50 TL seviyesine gelecek." dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
BARİYERLERE OK GİBİ SAPLANDI
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Bekçi Maaşları