Advert
Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 16-07-2019 23:39   Güncelleme : 16-07-2019 23:46

BAHAR ŞENLİĞİ YOĞUN KATILIMA SAHNE OLDU

Bozüyük Cihangazi Köyünde köy derneğinin düzenlemiş olduğu geleneksel bahar şenliği yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

BAHAR ŞENLİĞİ YOĞUN KATILIMA SAHNE OLDU

Bozüyük Cihangazi Köyünde köy derneğinin düzenlemiş olduğu geleneksel bahar şenliği yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.  Köy dışında ikamet eden Cihangazili vatandaşlar ile çevre il ilçe ve köylerden gelen misafirler beraberlik ve kaynaşma içerisinde güzel bir gün geçirdiler. Bahar şenliği özelikle yıllardır doğduğu bu topraklardan çeşitli nedenlerle uzak kalmış köylülerin bir araya gelmelerine vesile oldu. Birçok köy sakini yıllardır görüşemediği köylüleriyle hasret giderme imkânı buldular. 

Şenlikler ilk olarak mezarlık ziyareti ile başladı. Ardından şehitlerimiz ve ahirete intikal eden köy sakinleri için mevlid-i Şerif okundu. Toplu olarak öğlen namazının kılınmasından sonra yenilen öğlen yemeğinin ardından şenlikler gün boyu yöresel eğlencelerle devam etti. Yöresel kıyafet defilesi, eski gelenekleri andıran baca/kule gösterisi konuklar tarafından ilgiyle takip edildi. Çocuklar için düzenlenen çeşitli etkinlikler, yarışmalar ve eğlence ve spor aktiviteleri gün boyu devam etti. Şenlik çok sayıda siyasetçi, kurum müdürü, STK temcilcisi ve konuklara ev sahipliği yaptı.

Dernek Başkanı Abdül Akinay "Cihangazi S.Y.D. Derneği olarak düzenlemiş olduğumuz geleneksel bahar şenliğimizde bizleri yalnız bırakmayıp,bize renk katan Sayın Garnizon komutanımıza, Bozüyük İlçe Jandarma Komutanımıza, Bozüyük İlçe Emniyet Müdürümüze, Dodurga Karakol Komutanımıza,Türkiye'nin ilk ve tek Bağımsız Kadın Pazaryeri Belediye Başkanımıza, Bozüyük Belediyesi Başkan yardımcilarımıza,il ve ilçe Meclis üyelerine, AK Parti ilçe teşkilatına, CHP ilçe teşkilatına, İYİ Parti ilçe teşkilatına, İlçe Müftümüze, Kent Konseyi Başkanı ve yönetimine, STK'ların değerli başkanları ve temsilcilerine, Şehit ve Gazilerimizin kıymetli ailelerine, bize karşılıksız destek veren Bozüyüklü ve Cihangazili esnaflarımıza, nakliyecilerimize, hemşehrilerimize, uzaktan ve yakından gelen tüm misafirlerimize hava yağmurlu olmasına rağmen yoğun ilgi ve desteklerinden dolayı Cihangazi S.Y.D. derneği yönetim kurulu olarak sonsuz teşekkür eder, saygılarımızı sunarız" dedi.

 
  
 

 
 
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
BARİYERLERE OK GİBİ SAPLANDI
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Bekçi Maaşları