Advert
Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 10-06-2019 19:10   Güncelleme : 10-06-2019 20:08

Bozüyük'te Özel Sınav Lisesi 4. Dönem mezunları için mezuniyet töreni düzenlendi.

Bozüyük'te Özel Sınav Lisesi 4. Dönem mezunları için mezuniyet töreni düzenlendi. Okul Müdürü Ömer Boğaz, törene gelen veli ve konukları tek tek kapıda karşılayarak yakından ilgilendi.

Metristepe Kültür Merkezinde düzenlenen mezuniyet töreni mezun öğrencilerin sahnedeki yerlerini almalarıyla başladı. Saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasının ardından Okul Müdürü Ömer Boğaz’ın konuşması ile devam etti. Ömer Boğaz konuşmasında, Özel Sınav Lisesi olarak 4. Dönem mezunlarını uğurlamanın hüznü ve mutluluğunu bir arada yaşadıklarını söyledi.

Ömer Boğaz, “Buluşmalar, kavuşmalar, karşılaşmalar ne kadar sevinçle oluyor. Ayrılıklar, uğurlamalar, göndermeler o kadar hüzünlü oluyor. Bu genç güzel yakışıklı öğrencilerimi de sevinçle, coşkuyla aramıza aldık. Şimdi doyamadan uğurluyoruz. İçimizde burukluk hüzün var. Ama gururluyuz. Her birine ayrı ayrı kefilim. Aldıkları eğitimle geleceklerinin kefiliyim. Onları güzel bir gelecek bekliyor. İşte bu duygu bizi sakinleştiriyor, onurlandırıyor.

İçinizde çok sayıda öğrencim var. Hiç biriniz bizleri mahcup etmediniz. Her biriniz hayatın bir bölümünde başarıyla işinizde, gücünüzdesiniz. Bu gençlerde yarın sizden bizden daha iyi olacaklar. Bu ülkenin geleceğini aydınlatacaklardır. Sınav eğitim kurumları olarak bu çatı altına gelen tüm öğrencilerimize öncelikle sevgi ve saygıyı öğütledik. Başarılara öncelikle kendilerinin ihtiyacı olduğunu anlattık. Aldıkları eğitimle onların hayatta başarılı olacaklarına inancımız tamdır. İyi bir üniversite eğitimi alacaklarına, hayatta her tuttukları işte başarılı olacaklarına güvenimiz tamdır. Yarınlarımızın doktoru, mühendisi, yöneticisi, iş adamı, valisi, kaymakamı, belediye başkanı, bu gençler bizim öğrencilerimiz olacaktır” dedi. Devamında mezun öğrencilerin mini konseri dinlendi.

Mezuniyet töreninde ayrıca başarılı öğrenciler yaş kütüğüne plaket çaktı, bayrak flama devir teslim töreni yapıldı. Bir öğrenci velisi ve öğrenciler adına da bir öğrenci konuşma yaparak duygularını paylaştı. Kep atma ile son bulan mezuniyet töreninde zaman zaman duygu dolu anlar da yaşandı. Törene Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, AK Parti İl Genel Meclis Üyeleri Mesut Çetin ve Erdinç Gesge, davetliler, öğrenci velileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
BARİYERLERE OK GİBİ SAPLANDI
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Bekçi Maaşları