Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-04-2021 20:52   Güncelleme : 26-04-2021 21:03

‘SOYKIRIM’ İFTİRASINI ŞİDDETLE KINIYORUZ

‘SOYKIRIM’ İFTİRASINI ŞİDDETLE KINIYORUZ

Bozüyük'te faaliyetlerini sürdüren 18 sivil toplum kuruluşu temsilcileri yaptıkları ortak basın açıklamasıyla ABD Başkanı Joseph Biden'in 'Soykırım' iftirasını şiddetle kınadıklarını beyan ettiler.

Sivil toplum kuruluşları yaptıkları basın açıklamasında "ABD Başkanı Biden kendi ülkesinin yaptığı emperyalist politikaları, Suriye'de, Irak'ta ve dünyanın pek çok yerinde döktüğü kanı görmezden gelerek Türk ulusunu soykırımcı olarak suçlaması, asla kabul edilemez bir durumdur. 
1915'te yaşanan olayları araştırmak ve yorumlamak tarihçilerin işidir. Osmanlı arşivleri de açıktır. Fakat, emperyalistlerin amacı tarihi gerçekleri araştırmak değil, içlerine sindiremedikleri Türkiye Cumhuriyeti'ni sıkıştırmak, Türk ulusunu karalamak ve zora sormaktır.
Emperyalizm, bağımsız-egemen-laik-demokrarik Türkiye Cumhuriyeti'nin varlığının devamını istememektedir. Esas mesele budur.


ABD Başkanı Biden'in "soykırım" açıklaması, uluslar arasında düşmanlık tohumları ekecek büyük bir sorumsuzluk örneğidir. 
Bozüyük sivil toplum kuruluşları olarak bizler, yaptığı talihsiz açıklamasıyla  ülkemize ve ulusumuza iftira atma cüreti gösteren  ABD Başkanı Biden'ı şiddetle kınıyoruz" ifadelerine yer verdiler. 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
BARİYERLERE OK GİBİ SAPLANDI
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Bekçi Maaşları