Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-03-2021 16:07   Güncelleme : 26-03-2021 16:11

BAŞKAN ŞAHİN’DEN AÇIKLAMA

BAŞKAN ŞAHİN’DEN AÇIKLAMA

Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, fotoğrafının yer aldığı İstanbul Sözleşmesi'yle ilgili afişlerin Bilecik Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla kaldırılmasının ardından, "Metnin tamamını okursanız şiddet her nerden ve kimden geliyorsa her türlü şiddete karşıyız diye geçen bir metin. Eğer soruşturma açılırsa cevabı vereceğim" dedi.   

Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, fotoğrafının yer aldığı İstanbul Sözleşmesi'yle ilgili afişlerin Bilecik Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla kaldırılmasının ardından, "Metnin tamamını okursanız şiddet her nerden ve kimden geliyorsa her türlü şiddete karşıyız diye geçen bir metin. Eğer soruşturma açılırsa cevabı vereceğim" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bilecik’teki billboardların yapılan suç duyurusu sonucu kaldırıldığını ve Belediye Başkanı Semih Şahin ve ilgililer hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Toplumumuzun tüm kesimlerine hakaret içeren, Öğretmenlerimizi ve Polisimizi zan altında bırakan Bilecik’teki bilboardlar yaptığımız suç duyurusu sonucu güvenlik güçlerimizce derhal kaldırılmıştır Bilecik Belediyesi Başkanı ve ilgililer hakkında Bakanlığımızca soruşturma başlatılmıştır” ifadelerini kullandı.

  "Bir kasıt var mı yok mu ? diye, ben basın birindekilere bir soruşturma açtım"
  Bunun üzerine Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin makamında yaptığı açıklamada, "Dün geceden beri sosyal medya ve ulusalda olsun gündeme oturmuş bir şey. Bizde basının işleyişinin yanı sıra yani benim haberimi var mı yok mu çok önemli değil. Çünkü benim görüşlerim doğrultusunda yapılıyor. Bir kasıt var mı yok mu? diye ben basın birimindekilere bir soruşturma açtım. Ama kasıt olamadığı biliyorum. Zaten metnin tamamını okursanız şiddet her nerden ve kimden geliyorsa her türlü şiddete karşıyız diye geçen bir metin. Yani töhmet altından kalıyor öğretmen polis, o zaman bütün evli erkeklerde kalıyor o zaman töhmet altından, abilerde. Şiddet uygulayana karşıyız, her nereden geliyorsa ve kimden geliyorsa hala da karşıyım ayrıca. İstanbul sözleşmesi 600 milletvekilimizin onayıyla, oy birliğiyle geçmiş sözleşmedir ve uluslar arası niteliği olan sözleşmedir. Her türlü şiddete karşı olan bir sözleşmedir. Ben ideolojik görüş olarak kadına şiddetten yana tavır alamam. Kadına şiddete hayırdan yana tavır alırım. Eskiden de böyleydi, şimdi de böyle bundan sonra da her türlü şiddete karşı olmaya devam edeceğim" dedi.

"Eğer soruşturma açılırsa cevabı vereceğim"
  "Bakanlık tarafından soruşturma geldi mi?" sorusuna karşın Başkan Şahin,"Hayır gelmedi. Eğer soruşturma açılırsa cevabı vereceğim. Bu konuda hiç özel bir şey yok. Öğretmen diyor, polis diyor öyle bir şey değil. Yazının tamamını okursanız evli erkek de diyor, kocası da diyor, eski kocası da diyor, abisi de diyor. Her şeyi ve bütün insanları şiddete karşı olmaya davet eden bir metin özellikle öğretmen ben kasıtlı bir töhmet anlamında diyebilir miyim? Ben emekli öğretmenim. Annem, baba öğretmen. Mümkünatı yok birilerini töhmet altında falan bırakmak" dedi.

"Metinden cımbızla iki sözcüğü çekerseniz öyle sonuç çıkar"
  Başkan Şahin son olarak sözlerin çarpıtıldığı anlatarak, "Metinden cımbızla iki sözcüğü çekerseniz öyle sonuç çıkar. Metnin tamamını okuyup her tür şiddet nereden kimden geliyorsa buna karşıyız. Hala da karşıyım. benim öğretmenlerle ilgili bir şeyim olamaz. ama bir öğretmen şiddet uygularsa ona karşı çıkarım. şiddet uygulamayan öğretmenlerin alınmasına gerek yok" dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
BARİYERLERE OK GİBİ SAPLANDI
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Bekçi Maaşları