Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-02-2021 11:57   Güncelleme : 01-02-2021 15:14

BELEDİYEDEN VATANDAŞA ŞOKE EDEN CEVAP

Belediye sosyal medya yöneticisi, Şok eden cevaplar...

BELEDİYEDEN VATANDAŞA ŞOKE EDEN CEVAP

Bozüyük'te belediyenin Facebook sayfası yöneticisinin bir paylaşıma yorum yapan vatandaş ile polemiğe girmesi ve kurum kültürüne yakışmayacak şekilde cevaplar vermesi kamuoyu tarafından tepkiyle karşılandı.

Bozüyük Belediyesi'ne ait sosyal medya hesabı Facebook üzerinden hafta sonu OEDAŞ ekiplerince Yeşilkent ve 4 Eylül Mahallesinde yaşanacak elektrik kesintilerinin Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu’nun müdahalesi ile iptal edildiği paylaşıldı. Bu paylaşımın altına yorum yapan bazı vatandaşlar teşekkür ederken bazı vatandaşlar da eleştirel yorumlarda bulundular. Belediyenin Facebook sosyal medya yöneticisinin de eleştiride bulunan yorum sahiplerinden biriyle polemiğe girerek kurum kültürüne yakışmayacak şekilde sokak ağzıyla abes cevaplar vermesi vatandaşların tepkilerine neden oldu. Sayfa yöneticisinin zaman zaman tehditvari cevaplar verdiği mesajlaşma yine sayfa yöneticisinin vatandaşa ‘işine bak’ ifadeleriyle son buldu. Daha sonra yetkililerin uyarısı veya sayfa yöneticisinin yaptığı yanlışı farketmesiyle mesajlaşma kayıtları silindi. Ancak çok sayıda vatandaş bu mesajlaşmaya şahit oldu. Vatandaşlar yaşanan bu polemiğe büyük tepki gösterdiler.

Bazı vatandaşlar “İyi veya kötü yorum gelebilir. Siz bilginizi verdiniz teşekkür ederiz. Ancak bir belediye sayfası nasıl bu şekilde abes yorumlar yapabilir anlayamıyoruz. Bir kurumun sosyal medya yöneticiliği nasıl olurda böyle liyakatsiz ve nezaketsiz kişilere verilir anlamak mümkün değil” diyerek yaşananlara tepki gösterdiler.  

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
BARİYERLERE OK GİBİ SAPLANDI
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Bekçi Maaşları