Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-12-2020 12:06   Güncelleme : 12-12-2020 12:12

BAKIN NE KARAR ALDILAR

BAKIN NE KARAR ALDILAR

Pazaryeri Belediyesi, mülkiyeti belediyeye ait işyerlerinde kiracı olan esnaflardan bir müddet kira almama kararı aldı. Ayrıca yeni yılda suya da zam yapmadılar.

Ülke genelinde Korona virüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirler neticesinde birçok işyerleri kapatılıp çalışmazken, Pazaryeri Belediye Meclisi kararları ile mülkiyeti belediyeye ait işyerlerinde kiracı olarak duran esnaflardan bir müddet kira almama kararı aldı.
"40 kiracıdan Mart ayı sonuna kadar kira almayacağız"

Pazaryeri Belediye Meclisi aralık ayı toplantısında önemli bir karar aldıklarını anlatan Belediye Başkanı Zekiye Tekin, “Pazaryeri Belediyesi mülklerinde kiracı olarak bulunan 40 esnaf hemşehrimiz var. Korona virüs tedbirleri kapsamında esnaflarımız iş yerlerini açamıyor. Mayıs ayında meclis gündeminde aldığımız kararlar ile esnaflarımızdan kira almıyoruz. Pazaryeri Belediyesi olarak esnafımızın her zaman yanında olduk, olmayı da sürdüreceğiz. Kiracımız olan esnaflarımızdan Mart ayı sonuna kadar kira almamayı sürdüreceğiz. Onlara biraz olsun destek sağlamış olacağız” dedi.
"Suya da zam yok"
Öte yandan Başkan Tekin, 2020 yılında ilçede suya zam yapılmadığını belirterek, aralık ayı meclis toplantısında alınan kararların Pazaryeri'ne hayırlı olmasını dileyerek meclis üyelerine teşekkür etti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
BARİYERLERE OK GİBİ SAPLANDI
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Bekçi Maaşları