Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-12-2020 17:24   Güncelleme : 07-12-2020 20:48

ARABALARA YASAK, ÇÖP KONTEYNERLERİNE SERBEST.!

ARABALARA YASAK, ÇÖP KONTEYNERLERİNE SERBEST.!

Bozüyük'te şehir içi dolmuş durağı önüne belediye tarafından konulan 4 çöp konteyneri vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı. Vatandaşlar minibüsten iner inmez çöp kokusuna maruz kaldıklarını söylediler.

Bozüyük Belediyesine bağlı ekipler tarafından Hal Camii yan tarafındaki Hoca İbrahim Sokak üzerinde dolmuş durak yeri oluşturuldu. Dolmuş ve vatandaşların kullanımı için oluşturulan bu yere bir müddet sonra çöp konteynerleri yerleştirildi. Bu durum ilçede vatandaşlarca dolmuş duraklarına araba park etmek yasak ama çöp konteynerlerini koymak serbest söylemiyle ironi konusu oldu. İlçede dolmuş duraklarına araç park eden vatandaşlar cezai işlem ile karşı karşıya kalırken, günlerdir çöp konteynerleri da dolmuş durağını işgal ederek vatandaşları mağdur etmeye devam ediyor.  
"Çöp konteynerleri yerleştirilerek, durağın kullanımının önüne geçildi"
 
Vatandaşlar yaşanan bu tablo karşısında şaşkınlıklarını gizleyemezken bu yanlışlığın bir an evvel düzeltilmesini istediler. Vatandaşlar, "Hal camii ve işyerleri inşaatının tamamlanmasının ardından belediye tarafından Hoca İbrahim Sokak üzerinde araç park yerlerinin de olduğu bazı düzenlemeler yapıldı. Bir müddet sonra ise araç park yerleri yeniden sökülerek yeni bir düzenlemeye gidildi.  Bu esnada sokakta dolmuşlar ve vatandaşlar için de bir ihtiyaç olan dolmuş durak yeri oluşturuldu. Ancak ne hikmetse buraya çöp konteynerleri yerleştirilerek, durağın kullanımının önüne geçildi. Biz buradan minibüsten indiğimiz zaman çöp kokularına maruz kalıyoruz.  Buradan belediye yetkililerine sormak istiyoruz.  Bu durağı dolmuş ve vatandaşlar rahatça indi bindi yapsın diye mi koydunuz?. Yoksa çöp konteynerlerine yer mi yaptınız? . Eğer çöp konteynerleri için yer olarak yaptıysanız hiç olmazsa durak tabelasını kaldırın da bizde yol ortasında dolmuş beklemeye devam edelim” diyerek sitemlerini dile getirdiler.

Öte yandan Bozüyük Belediyesi bahse konu 4 çöp konteynerin yolun karşısında olduğunu, OEDAŞ'ın bir çalışması nedeniyle buraya götürüldüğünü belirterek, çalışma bitince eski yerine konulacağını söylediler. 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
BARİYERLERE OK GİBİ SAPLANDI
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Bekçi Maaşları