Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-11-2020 17:05   Güncelleme : 12-11-2020 18:27

MERAL AKŞENER’DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

MERAL AKŞENER’DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener 2 kez ertelenen Bilecik ziyaretini bugün gerçekleştirdi. Ziyarette ilk olarak Bilecik’in Bozüyük ilçesine uğrayan Meral Akşener’i parti binası önünde parti teşkilatı ile birlikte Bozüyük Belediye Başkanı M. Talat Bakkalcıoglu karşıladı. Karşılama sonrasında İlçe Başkanı Yusuf Çırak eşliğinde cadde üzerindeki bazı esnafları ziyaret eden Akşener, esnaflarla sohbet ederek dertlerini dinledi. Bozüyük EYT Derneği (Emeklilikte Yaşa Takılanlar) başkanı ve üyelerininde bulunduğu karşılamada, Meral Akşener’in EYT’lilere “sinir bozmaya devam edeğiz” söyleminin ardından EYT’liler tarafından büyük bir alkış koptu. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener esnaf ziyaretlerinin ardından Bilecik’e hareket etti.

Genel Başkan Akşener, Ümit Özdağ’ın HDP ile masaya oturup Anayasa yaptıklarına dair sözlerine ilişkin hiçbir partiyle kesinlikle Anayasa çalışması yapılmadığını belirtti.

Bilecik Belediyesi’nde Belediye Başkanı Semih Şahin’i ziyaret eden Genel Başkan Akşener, Belediye çalışmaları hakkında bilgiler alırken, görüşme sonrasında açıklamalarda bulundu.

“TÜRKİYE ESNAFI UNUTTU”

Genel Başkan Akşener, esnaflara ilişkin yapmış olduğu konuşmasında, “20 Ocak’tan itibaren aşağı yukarı neredeyse 11 ay olmuş, ilçe ilçe esnaf dolaşıyorum. Sebebi de Türkiye esnafı unuttu, esnaf en fazla istihdam oluşturan alandır. Sanayicinin ürettiğini tüketiciye sunan insandır. Esnaf, sadece Türkiye için söylemiyorum ülkenin bel kemiğidir. Bütün iktidarlarda esnafa özel bir önem verir. Uzunca bir zamandır kutuplaşma üzerinden oy alındığı için, insanları birbirine karşısına dikerek çelişkiler üzerinden kavga ederek oy alındığı için bunun kimseye faydası olmadığına kanaat getirdik ve yollara düştük” dedi. 

HİÇBİR PARTİ İLE ANAYASA ÇALIŞMASI YAPMADIK

Ümit Özdağ’ın HDP ile İYİ Parti’nin aynı masaya oturup Anayasa çalışması yaptıklarına dair sözleri hakkında da konuşan Genel Başkan Akşener, “biz, ne HDP’yle, ne Cumhuriyet Halk Partisi ile, ne Saadet Partisi ile herhangi bir Anayasa çalışması yapmadık. Hiçbir arkadaşım bilgim içinde yada dışında bakın bu kadar geniş söylüyorum, Genel Başkan olarak buna sadece HDP değil, Cumhuriyet Halk Partisi, Saadet Partisi başka var mıydı hatırlamıyorum bir Anayasa çalışması yapmadık. Daha ilginç bir şeyde vardı dün AK Parti ile de Anayasa çalışması yapıyormuşuz. Bir tarafta HDP ile yapıyoruz, bir tarafta da AK Parti ile yapıyormuşuz. Dolayısıyla AK Parti’yle de oturup bir Anayasa çalışması yapmadık, bir cümlenin içinde hem AK Parti, hem HDP geçtiği zaman hakikaten akıl sağlığına dikkat etmek lazım. Sayın Ömer Çelik bu konuda AK Parti adına açıklama yaptı ama ben hepsi ile birlikte söylüyorum İYİ Parti Genel Başkanı olarak söylüyorum, hiçbir siyasi platform, şahıs, kişi, parti ile herhangi bir Anayasa çalışmamız yoktur nokta” dedi.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
BARİYERLERE OK GİBİ SAPLANDI
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Bekçi Maaşları