Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-10-2020 16:31   Güncelleme : 23-10-2020 16:40

İDDİALAR GERÇEĞİ YANSITMIYOR

İDDİALAR GERÇEĞİ YANSITMIYOR

Bozüyük’te geçtiğimiz Eylül ayı sonunda  meydana gelen ve sağlık ekiplerinin darp edildiği yönündeki iddialara maruz kalan hasta yakını Yıldırım Yılmaz açıklamalarda bulundu.

Yılmaz, kendisi tarafından sağlık çalışanlarının darp edildiği yönündeki iddiaların asılsız olduğunu söyledi. 

Yilmaz yaptığı açıklamada “Öncelikle benim 112’yi arayarak yanlış adres verdiğim konusu kesinlikle doğru değil. Benim rahmetli babam yaklaşık 6 yıldır hasta ve yaklaşık 2 yıldır evde sağlık hizmeti alıyordu. Sağlık çalışanları da özellikle 112 Acil Sağlık ekipleri bu zaman zarfı içerisinde defalarca evimize geldiler. Yani adresi yanlış vermem veya adresin bulunamaması gibi bir durum söz konusu olamaz. Olayın gerçekleştiği o gün de telefon görüşmelerinden sonra yarım saat geçmesine rağmen ambulans gelmeyince panikle sokaklara ambulans aramaya çıktım. Ambulansı evimize yaklaşık 150-200 metre uzaklıktaki mesafedeki sokakta bekler halde bularak evimize getirdim. 112 Komuta merkezindeki görevliler bu zor zamanımızda o anki psikolojimizi anlayarak bizlere yardımcı olmak yerine bizi terbiye etmeye kalkmışlardır. Ben hastamın durumu ve o anki ruh halimle sağlık çalışanlarına hızlı hareket etmeleri noktasında telkinde bulundum. Yapılacak bir şey var mı diyerekten kendilerine yardımcı olmaya çalıştım. O anda sesim belki yüksek çıkmış olabilir ama ben kendilerine kesinlikle hakaret ve küfür etmedim. Bilakis ambulans şoförünün ‘Bağırma lan’ şeklindeki sert çıkışları sonrasında aramızda münakaşa ve arbede yaşandı. Ambulansı bekleme süremiz ve yaşananlar bizzat komşularımız tarafından da görülmüş ve ifadelerinde belirtilmiştir. Hasta yakını olmamın ve yaşadıklarımın ruh haliyle hatalı olabilirim ama kesinlikle kasıtlı olmadığımı belirtmek isterim. 

Evde sağlık hizmeti alan bedensel ve zihinsel ağır engelli tüm hastaların ikamet adresleri 112 Acil Çağrı Merkezi sisteminde kayıtlı değil midir? 

Sonuç olarak hastaya zamanında ulaşmayarak, hasta yakını ile diyalog kurmayarak, meslek etiğini hiçe sayarak, kriz yönetimini yapamayarak, olay yerine geç gelerek ve olay yerini terk ederek babamın ölümüne sebep olduklarından dolayı bahsi geçen 112 komuta merkezi ve 112 sağlık çalışanlarından ve hastaya müdahale ettirmeyen ambulans şoföründen şikayetçiyim" dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
BARİYERLERE OK GİBİ SAPLANDI
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Bekçi Maaşları