Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-10-2020 15:45   Güncelleme : 19-10-2020 18:49

VERİLEN SÖZLERİN YERİNE GETİRİLMESİNİ BEKLİYORLAR

VERİLEN SÖZLERİN YERİNE GETİRİLMESİNİ BEKLİYORLAR

Bozüyük'e bağlı Hamidiye (Ayvalı) köyü halkı, Bozüyük Belediyesi yetkililerinin köy yollarının genişletileceği ve çöp alanının ıslah edileceğini söylemelerine rağmen verilen sözlerin tutulmadığını iddia ettiler.

Yaklaşık 40 yıldır çöplük alanı olarak kullanılan Hamidiye (Ayvalı) köyü yol kenarları, çöplerin katı atık bertaraf tesisine götürülmeye başlamasıyla birlikte adeta terk edildi. Köy sakinleri, belediye yetkililerince kendilerine yollarının genişletileceği ve çöp alanının ıslah edileceğinin söylenmesine rağmen sözlerin tutulmadığını ifade ettiler. Köy sakinleri “40 yılı aşkın süredir yolumuzun 2 kilometrelik alanı Bozüyük Belediyesi’nin vahşi çöp alanı olarak kullanılıyordu. 

Yıllarca çöp kokusu ve köpeklerden dolayı ulaşımlarımızda birçok mağduriyetler yaşadık. Tam artık çöplükten kurtulduk derken bu defa da iyice daralan yolumuz nedeniyle sıkıntı yaşamaya başladık. Kenarları çöplük olarak kullanılan alandaki yol bölümünde 2 araç karşı karşıya gelse geçmekte zorlanıyor. Bu konuda yaşanacak herhangi bir olumsuzlukta bu işin sorumlusu kim olacak. 

5 aydır köyümüz yolu üzerine belediye tarafından çöp atılmasa da bilinçsiz bazı işletme ve vatandaşlar tarafından kaçak dökümler yapılıyor. Belediye yetkililerinin öncelikle bu konuya bir çözüm bulmalarını istiyoruz. 5 ay önce yolumuzda genişletme ve ıslah çalışmaları yapılacağının sözü verilmesine rağmen çalışmalar küçük bir alana hafriyat toprağı dökümünden öteye gitmedi. Üstelik dağınık ve düzensiz çalışılmasından dolayı mevcuttaki yolumuzda bozuldu. 

 Önümüz kış, belediye yetkililerinin söz verdikleri bu çalışmayı ne zaman yapacaklarını merak ediyoruz. Yıllarca çöp mağduriyeti yaşayan bizler yarın yağışların başlamasıyla birlikte yolumuzun çamur deryasına dönmesini istemiyoruz. Belediye yetkililerinin zaman kaybetmeden sözlerini yerine getirmelerini bekliyoruz” diyerek sıkıntılarını dile getirdiler.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
BARİYERLERE OK GİBİ SAPLANDI
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Bekçi Maaşları