Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-10-2020 14:45   Güncelleme : 06-10-2020 14:49

TRAFİK KAZALARINDA NE YAPMALIYIZ?

TRAFİK KAZALARINDA NE YAPMALIYIZ?

Maddi hasarlı trafik kazasına karışan taraflar, kazanın oluşumu ile ilgili aralarında anlaşma sağlamaları halinde, kaza tespit tutanağını kendileri düzenleyip, olay yerinden ayrılabilmektedirler. Böylece trafikteki beklemeler ve zaman kayıpları azalıyor. Trafik kazalarında, yaralanma ve ölüm yoksa veya kazaya karışan araçlardan biri resmi kuruma ait değilse, kendi aralarında Anlaşma Tutanağı tutulması gerekiyor. Mümkünse olay yerinde araçların plakaları görünecek şekilde geniş açıdan fotoğraflarını çekmeleri ve tutanağın dikkatlice tutulması çok önemli. 

Şemayı açıklayıcı ve net bir şekilde çizerek, kaza anı tutanağa doğru ve açıklayıcı şekilde yazılmalı. Cadde, sokak yönlerinin ve yol durumunun doğru şekilde belirtilmesi ve beyanların kaza raporunda doğru kısımlara yazılması yanlış sonuçlara neden olmaması için çok önem arz etmektedir. Raporu tamamladıktan sonra ruhsat, sigorta ve ehliyet fotokopileri çekilerek kaza tutanağı tamamlanıyor. Fotokopi imkanıyoksa bu belgelerin fotoğraflarını çekmek suretiyle de temin edilebilir.

Kuruoğlu Sigorta yetkilisi Mecit KURUOĞLU, “2000 yılından bu yana hizmet verdiğimiz sigorta sektöründe, müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu her anda olduğu gibi kaza anında da yanında olmaya çalışıyoruz. Bölgemizde oluşan kazalarda, kazayı haber aldığımız anda harekete geçerek kaza mahalline ulaşıyor, rapor tutma ve servise yönlendirme konusunda yardımcı oluyoruz. Tüm halkımıza kazasız günler, sağlık ve esenlikler diliyorum.” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
BARİYERLERE OK GİBİ SAPLANDI
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Bekçi Maaşları