Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-10-2020 12:22   Güncelleme : 03-10-2020 12:34

SÜRÜDEN AYRILAN KOYUN BARAJA GİRİNCE..

SÜRÜDEN AYRILAN KOYUN BARAJA GİRİNCE..

Bozüyük ilçesine bağlı Dodurga beldesinde barajın kenarından otlakiye alanına giden koyun sürüsünden ayrılan bir koyun Dodurga baraj suyuna girdi. Hayvan sahibi koyunu kurtarmakta çaresiz kalınca belediye ekiplerinden yardım istedi.

Edinilen bilgiye göre, Dodurga beldesinde Hüseyin Ayvaz’'a ait koyunlar baraj kenarından otlakiye alanına giderken sürüden ayrılan bir koyun Dodurga barajına girdi. Bir süre yüzerek barajın ortalarındaki kara parçasına ulaştı. Durumu fark eden ve koyunu kurtarmakta çaresiz kalan hayvan sahibi Dodurga Belediyesi ekiplerinden yardım istedi.

Belediye Başkanı Selim Tuna başkanlığında oluşturulan kurtarma timi baraja getirilen bota binip kürek çekerek koyuna ulaştı. Başkan ve ekibini karşısında gören koyun bota gelmemekte ısrar edince çıktığı kara parçasından kurtarma timinin nezaretinde tekrar yüzerek kıyıya koyun sürüsünün yanlarına geri döndü. Koyununa kavuşma sevinci yaşayan hayvan sahibi rahat bir nefes alırken Belediye Başkanı Selim Tuna ve ekibine teşekkür etti.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
BARİYERLERE OK GİBİ SAPLANDI
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Bekçi Maaşları