Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-08-2020 21:35   Güncelleme : 31-08-2020 21:50

İÇKÖY MAHALLESİ İÇİN KARAR VERİLDİ

İÇKÖY MAHALLESİ İÇİN KARAR VERİLDİ

Koronavirüs ile mücadelede alınan önlemler kapsamında Bozüyük’te geçtiğimiz günlerde 2. kez karantinaya alınan İçköy Mahallesi için 14 günlük süre bugün saat 20.00’de sona erdi. Pozitif vaka sayılarının varlığını sürdürmesi ve temaslı sayısının çokluğu da göz önünde bulundurularak İlçe Hıfsızsıhha Meclisi tarafından mahallede komple karantinanın kaldırılarak kısmi karantinanın farklı tarihler aralığında devam etmesi yönünde karar verildi. Böylece mahallenin tamamı karantina altına alınmazken pozitif vaka ve temaslı sayılarının görüldüğü yaklaşık 15 hanenin karantinasının devam edeceği belirtildi.

Mahalle Muhtarı İbrahim Ölçer, bu akşam itibariyle mahallesinde karantina süresinin sona erdiğini söyledi. Ancak mahallede henüz korona tehlikesinin geçmediğini hatırlatarak mahalle sakinlerini kurallara uyarak daha dikkatli ve duyarlı davranmaya davet etti.
Muhtar İbrahim Ölçer, “Bu akşam saat 20.00 itibariyle 14 günlük ikinci karantina dönemini geride bıraktık. Vatandaşlarımızın sağlığını bizlerde düşünüyoruz ama bu karantina süreci mahallemiz için çok sancılı geçiyor. Mahalle sakinlerimizin çoğunluğu nakliyecilik yaparak ve inşaatlarda çalışarak geçimini sağlıyor. Karantina uygulandığında da evlerine ekmek getirmekte zorlanıyorlar. Mahallemizde vaka tespit edildiğinde mahalleyi komple karantinaya almak yerine vaka ve temaslıların bulunduğu konutların karantinaya alınmasını daha doğru buluyorum. Dolayısıyla vaka ve temaslı olmayan  mahalle sakinlerimiz mağdur olmayacaklardır. Yeni uygulamadan mahalle sakinlerimiz adına daha memnun oldum. Yetkililerimize teşekkür ediyorum.
Ayrıca mahalle sakinlerimizi de bu sıkıntılı günlerde daha dikkatli ve duyarlı olmaya davet ediyorum. Lütfen kurallara uyarak eski sağlıklı günlerimize geri dönelim” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
BARİYERLERE OK GİBİ SAPLANDI
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Bekçi Maaşları