Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-08-2020 12:12   Güncelleme : 06-08-2020 12:12

BOZÜYÜK’ÜN MERCİMEKLİ MANTISI TESCİLLENDİ

BOZÜYÜK’ÜN MERCİMEKLİ MANTISI TESCİLLENDİ

Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası coğrafi işaretli ürün olarak tescili yapılan Pazaryeri Helvası’nın ardından Bozüyük’ün tadı damakta kalan mercimekli mantısının da tescillendiğini duyurdu.

Tescil işlemine ilişkin Ticaret ve Sanayi Odası’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“2018 yılında odamızca Coğrafi İşareti alınan Pazaryeri Helvasının ardından, ‘’Bozüyük Mercimekli Mantısı’’ 27 Temmuz 2020 tarihinde, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından ilimizin ikinci Coğrafi İşaretli Ürünü olarak tescillendi. Tescil başvurusu odamızca yapılan ve tescil süreçleri tarafımızca titizlikle takip edilen ‘’Bozüyük Mercimekli Mantısı Coğrafi İşaret Tescilinin’’ odamıza, ilimize ve üreticilerimize hayırlı olmasını dileriz. 

Tescil dosyasının hazırlanmasında ve takibinde odamızdan desteğini esirgemeyen Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Öğretim Görevlisi Sayın Mesut Kaplan’a, tescil süresince bizlere her türlü desteği sunan Bilecik İl Tarım ve Orman Müdürü Sayın Necmettin Yoldaş’a, bir önceki dönem Bilecik Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Sayın Hülya Esel’e, Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın. Buğra Levent ve Yönetimine ve BEBKA Kalkınma Ajansı’na teşekkürlerimizi sunarız.” denildi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
BARİYERLERE OK GİBİ SAPLANDI
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Bekçi Maaşları