Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-08-2020 19:53   Güncelleme : 05-08-2020 19:57

COVİD-19 OKULLAR İÇİN TEHDİT Mİ(!)

COVİD-19 OKULLAR İÇİN TEHDİT Mİ(!)

Yaz döneminde Covid-19 tedbirleri maalesef göz ardı ediliyor ve ciddiye alınmıyor.
Şu anda aşağıdaki  ve buna benzer pek çok görüntüde insanlarımızın iç içe oldukları, Bilim Kurulunun belirlenmiş sosyal mesafe, maske vb. tedbirleri elden bırakmış olduklarını üzülerek gözlemliyoruz. 
Düğünler, aynı anlayışla yapılıyor… Denizler, havuzlar, kafeler, restoranlar, pazar yerleri, otobüsler ve diğer yerlerin pek çoğu cesur(!) İnsanlarımızca hiçbir şey yokmuş gibi kullanılıyor. Galiba Covid-19 yer seçiyor, buralara uğramıyor…
Okullara gelince herkeste bir telaş var…” Ya çocuklarımıza virüs bulaşırsa…” Oysa okullar alınan önlemlerle en güvenli yerlerdir. Giren bellidir, çıkan bellidir. Girişlerde, çıkışlarda, aralarda her türlü önlem alınır; ateş ölçülür, el-ayak dezenfektanları kullanılır, her teneffüste sınıflar havalandırılır, eller yıkanır, sosyal mesafeye uyulur, maske takılır ve en önemlisi bu işin eğitimi sürekli yapılır. Sadece öğrenci için değil, velinin eğitimine de destek olunur.
Şu halde toplu yaşanılan alanların en güvenilir yerleri okullarımızdır. Biz eğitimciler çocuklarımızın eğitimleri kadar, sağlıklarına gereken hassasiyeti azami gösteririz. Bu bizim sorumluluğumuzdur. 
Okulların açılmaması çocuklarımız üzerinde daha fazla sıkıntı oluşturur. Okullarımızı gereken tüm önlemlerini alarak açacağız. Okullar virüsün en az bulaşacağı  yerlerdir. Yeter ki hep birlikte hareket edelim.
Okul, sokaktan güvenlidir.  

Ömer BOĞAZ

BOZÜYÜK SINAV KOLEJİ

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
BARİYERLERE OK GİBİ SAPLANDI
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Bekçi Maaşları